O nas

Biuro Rachunkowe Signum rozpoczęło działalność w 2008 r. Posiadamy licencję Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nr 21082/01. Stale podnosimy nasze kwalifikacje uczestnicząc w profesjonalnych szkoleniach z zakresu podatku dochodowego, podatku vat, obsługi kadrowo-płacowej. Obecnie staramy się o uzyskanie uprawnień biegłego rewidenta.

Zapewniamy wsparcie w zakresie outsourcingu księgowości, kadr i płac. Nasze usługi kierujemy do firm, których podstawowym celem jest rozwój przedsiębiorstwa a jednocześnie zależy im na prawidłowej i zgodnej z przepisami prawa dokumentacji księgowej i kadrowej. Usługi księgowe świadczone przez podmioty zewnętrzne - outsourcing księgowy - są tańsze i bardziej efektywne niż praca działu księgowego wewnątrz firmy. Przedsiębiorstwo nie musi ponosić dodatkowych kosztów wynagrodzeń, zus, utrzymania pomieszczeń biurowych, zakupu materiałów biurowych, szkoleń pracowników. Daje to możliwość znacznej oszczędności kosztów, a tym samym kierownictwo może skupić się na realizacji celów przedsiębiorstwa. Wychodzimy z założenia, że księgowość to funkcja pomocnicza bezpośrednio związana z celami przedsiębiorstwa, dzięki temu możemy pomóc Państwu podejmować trafne decyzje.

Swoim klientom oferujemy możliwość dostępu do specjalistycznej wiedzy z zakresu podatków i rachunkowości oraz doradztwa w zakresie nowoczesnych rozwiązań dotyczących działalności podmiotu. To co nas wyróżnia to przede wszystkim:

  • jakość świadczonych usług - staramy się zawsze dostarczać klientom najwyższej jakości rozwiązania ich problemów;
  • partnerstwo - pełnimy rolę równorzędnego partnera i zaufanego doradcy; staramy się pracować tak jak wewnętrzny dział księgowości u klienta, umożliwiając pełny dostęp do informacji;
  • zaangażowanie - jesteśmy w ciągłej dyspozycji klienta, służymy wiedzą, staramy się dostarczać najlepsze rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta;
  • odpowiedzialność i bezpieczeństwo - odpowiedzialność za prowadzenie księgowości przejmuje biuro, posiadamy ubezpieczenie OC od błędów w sztuce;
  • poufność - wszelkie dane przekazywane pomiędzy biurem i klientem objęte są klauzulą poufności;
  • technologia - bezpieczne i nowoczesne rozwiązania informatyczne usprawniające pracę w zakresie księgowości oraz kadr i płac, upowszechnianie współpracy z wykorzystaniem internetu.

Naszym celem jest zapewnienie wysokiej jakości usług, którą uzyskujemy dzięki zespołowi - wykształconym specjalistom, zaangażowanym w wykonywaną pracę oraz automatyzacji procesów przetwarzania danych, ograniczając manualną obróbkę dokumentów. Pracujemy na systemach Comarch Optima, Comarch CDN XL oraz Sage Symfonia. Nad bezpieczeństwem danych na nośnikach komputerowych oraz prawidłowością działania programów księgowych czuwa profesjonalna firma, która pomaga wdrażać nowoczesne rozwiązania u nas i u klienta.

Współpracujemy z firmami świadczącymi usługi w zakresie BHP i HACCP, GHP i GMP.